etimesgut@tarhankoleji.k12.tr 0(312) 222 73 36

Tarhanda Yaşam

Güvenlik

Okulumuzda öğrenci, veli, çalışan ve konuklarımızın kendilerini güvenli ve konforlu bir ortamda hissetmeleri için gerekli tüm önlemler alınmaktadır. Okul güvenliği tarafından okulumuza giriş ve çıkışlar, okul çevresi hassas bir şekilde denetlenmekte, 24 saat boyunca dönüşümlü olarak görev yapan güvenlik personeli ile birlikte tüm toplu alanlarda kayıt yapan ve bir hafta boyunca bu kayıtlara ulaşabildiğimiz güvenlik kameraları sistemi bulunmaktadır. Öğrencilerimiz sadece kayıt formlarında yer alan kişilere teslim edilmekte ve ilgili yöneticiden alınan izin belgesi olmadan hiçbir öğrencinin okul dışına çıkmasına izin verilmemektedir.

Beslenme

Okulumuzda yemek hizmeti kendi bünyemizdeki personelimiz tarafından okulumuz mutfağında, sağlıklı bir ortamda yapılarak servis edilmektedir. Yemek menüleri beslenme uzmanımız tarafından öğrencilerin bir günde alması gereken kalori miktarları dikkate alınarak oluşturulmaktadır Yemek programı, haftada beş gün üç öğün (kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı), şeklinde düzenlenmiştir. Öğrenciler yemeklerini kendi yaş gruplarına göre ayrılan masalarda öğretmenleriyle birlikte yerler. Yemekler anasınıfları, 1. ve 2. sınıflara görevliler tarafından servis edilirken, diğer sınıflarımız benmariden yemeklerini kendileri alırlar.

Hijyen

Okulumuzda öğrencilerin güvenli ve hijyenik bir fiziksel ortamda olmaları için gerekli şartlar sağlanmıştır. Bütün derslik, koridor, atölye, yemek salonu, spor alanları, bahçe ve tuvalet zeminleri, öğrencilerin yaş grubu özellikleri dikkate alınarak sağlığa ve hijyene uygun malzemelerle kaplanmıştır. Tüm alanlar günlük, haftalık, aylık temizlik planı çerçevesinde uygun makina, ekipman ve nitelikli kimyasal malzemeler kullanılarak temizlenir. Tuvaletlerdeki tüm noktalar uygun dezenfektanlarla her teneffüs sonrasında temizlenerek kullanıma hazırlanır. Okulumuzda kullanılan içme suları belirli periyotlarla halk sağlığı laboratuvarlarında gerekli analizlerden geçirilmelidir.

Sağlık

Okulumuzda öğrencilerimizin sağlıkları ile ilgili problemlerinde ilk müdahalede bulunabilecek sağlık personeli, tıbbi malzeme ve ekipman bulunmaktadır. Öğrencilerimizin sağlık durumları ve gelişimlerinin takibi için oluşturulan “Öğrenci Sağlık Bilgi Formu” sene başında velilerimiz tarafından doldurulup sağlık personelimiz tarafından kayıt altına alınır, burada amaç herhangi bir müdahale gerektiren durumlarda öğrenci ile ilgili sağlık bilgilerine hızlı ulaşmaktır. Sağlık birimimiz, okul binası içerisindeki revir ve izolasyon odası ile hizmet vermektedir. Revirimiz, ilk müdahale için gerekli donanıma sahip olup, hastane koşullarını gerektirecek bir durumda ise aile ile iletişim kurarak gerekli yönlendirmeleri öğretmen refakatinde yapar. Öğrencilerimizin revir ziyaretleri K-12 Net uygulamasına işlenmekte olup velilerimiz ve okul yönetimi tarafından günlük olarak takip edilebilmektedir. Okulumuz TSE’nin belirlediği, ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programında yer alan kriterleri yerine getirerek TSE COVID-19 “Okulum Temiz Belgesi ”almıştır.

İletişim

Veli Toplantıları
Genel Veli Toplanıları: Eğitim yılı başında akademik ve yönetsel içeriklerin paylaşıldığı veli bilgilendirme toplantısı ve her yarıyılda bir defa genel veli toplantıları yapılır. Genel veli toplantısında, veliler öğrencinin dersine giren tüm öğretmenler ile bireysel görüşme yapar.
Bireysel Veli Görüşmeleri: Her çeyrek dönemde bir kez sınıf öğretmeni ve İngilizce öğretmenleri velileri ile yüz yüze bireysel görüşme yapar.

Haftalık Veli Bülteni Her hafta sonunda yapılan etkinlikler ve çalışmalar, yazılı ve görsel olarak velilere sunulmaktadır.

Rehberlik Bültenleri Ailelere çeşitli konularda bilgi vermek ve öneri sunmak için her ayın sonunda rehberlik bültenleri, velilerimize mail yoluyla gönderilmektedir.

K12 Net Öğrenci ve velilerimiz ile elektronik ortamda bilgi paylaşımı yaptığımız internet sitesidir. K12Net, bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar gibi tüm cihazlarda rahatlıkla kullanılabilen bir arayüze sahiptir.

K12 Net,

  • Velilerimize yönelik DUYURULAR,
  • Öğrencilerimize özel MESAJLAR,
  • Hafta içi ve hafta sonu ev çalışması ve ödevlerini takip edebileceği ÖDEVLER,
  • Okulda yapılan SINAVLARIN SONUÇLARI,
  • Öğrenci PROFİL BİLGİLERİ,
  • Eğitim öğretim döneminde resmi tatiller, veli toplantıları ve sınav tarihleri gibi bilgilerin paylaşıldığı AJANDA,
  • Öğrencinin okul içerisinde sağlık takibinin paylaşıldığı REVİR ZİYARETLERİ,
  • Velilerimizin öğretmenlerimiz ile görüşme yapabileceği tarih ve saat dilimlerinin paylaşıldığı VELİ GÖRÜŞME GÜNLERİ,
  • HAFTALIK YEMEK LİSTESİ, gibi modüller yer almakta ve öğrenci ve velilerimiz ile anlık paylaşımlar yapılmaktadır.

ULAŞIM
(Servis Hizmeti)

Okulumuzda servis hizmeti, özel bir taşıma modeli ile sağlanmaktadır.Öğrencilerimizin servisle ulaşımı, okul otopark alanından öğretmenlerimiz ve ulaşım görevlilerimizin denetiminde sağlanmaktadır.

Tüm servis araçlarında sürücü dışında öğrencilere yardımcı olan bir görevli bulunmaktadır. Bu görevliler sene başında “Öğrencilerle iletişim, görev ve sorumluluklar, servis kuralları, ilk yardım, doğal afet vb. konularında eğitim alır.

Okulumuzda kendilerine tahsis edilmiş ofislerinde hizmet veren fırma; okul yönetimi tarafından güvenlik, süreklilik, koordinasyon ve kalite kriterlerine göre sürekli denetlenip, izlenmektedir.

OTOPARK

Okulda otopark alanımız bulunmamaktadır. Öğrencilerimizin güvenliği için servis araçları dışında okul bahçesine araç alınmamaktadır.

OKUL DENEYİMİ

Okulumuz saat 8.00/8.15 saatleri arasında öğrencilerimizin okula gelişi ile başlar. Kahvaltı ilkokul ve anasınıfları için 8.20-8.40; ortaokul ve lise için 09.00’ da verilir. Bir gün içerisinde her ders 40 dakika olup, toplam 9 ders yapılmaktadır. Teneffüsler 10 dakika, öğle yemeği süresi 40 dakika olarak planlanır ayrıca tüm öğrencilerimize 8. dersin sonunda ikindi ara öğünü verilir.

Öğrencilerimiz 8.15-16.30 saatleri arasında okulda bulunurlar. Ayrıca çalışan velilerimiz için anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimizin okul çıkışında 16.30 – 18.00 saatleri arasında velisi olana kadar görevli bir öğretmen eşliğinde zaman geçirdiği nöbet sınıfı uygulamamız bulunmaktadır.

Tarhan'da Yaşam

1959 yılından beri köklü ve seçkin bir eğitim kurumu olan Özel Tarhan Eğitim Kurumları, “TARHANLI OLMAK AYRICALIKTIR.” esasını sürdürmektedir. Nesiller boyunca Tarhanlı olabilmek ayrıcalığını sevgili öğrencilerimize ve tüm paydaşlarımıza yaşatmak, hedeflerimize ulaşmak için sevgi ve özveri ile çalışarak başarıyı, güveni ve mutluluğu sürdürülebilir kılmak Özel Tarhan Eğitim Kurumlarının vizyonunu teşkil etmektedir.